Yhdistyksen kuulumisia

Olemme syksyn mittaan tavanneet pienellä aktiiviporukalla ja sopineet yhdistyksen perustamisesta. Viimeksi tavatessamme Helsingissä Mikonkadun Espresso Housessa sovimme järjestäytymiskokouksen päiväksi 23.1.2018 klo 18. Tuolloin joulukiireet ovat kaikilla jo takana päin. Järjestäytymismiskokous pidetään Helsingissä. Kokouksen paikka on vielä hiukan auki. Toivon mukaan löydämme riittävän ison tilan, jotta kaikki kiinnostuneet varmasti mahtuvat mukaan. Päivitän paikan nettisivuille kokuskutsuun heti kun se on varmistunut. Tapahtumaa varten olen luonut myös  Facebook-tapahtuman, jonne tiedot myös päivittyvät: https://www.facebook.com/events/261626994365239/

Yhdistyksemme on herättänyt mukavasti kiinnostusta ja mukaan onkin jo lähtenyt joukko kokeneita biologeja ja luontokuvaajia. Olemme myös olleet alustavasti yhteydessä Rewilding Europen kanssa. Toivottavasti saamme jo alkuvaiheessa rakennettua toimivan yhteistyökuvion heidän kanssaan. Saamiemme tietojen mukaan Rewilding Europe on jo aiemmin ollut kiinnostunut villiinnytysalueen perustamisesta Suomeen.

Aino Tuominen

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s